Мережеві СКУД

Для великих офісних будівель економічно недоцільно використовувати автономні системи контролю та управління доступом. У великих офісах зазвичай велика кількість дверей, якими потрібно керувати. Більш вигідні мережеві варіанти використання цих систем.


Мережеві варіанти можуть включати різні елементи автономних систем контролю та управління доступом: зчитувачі, електромеханічні замки, доводчики, турнікети, шлагбауми, автоматичні ворота і так далі. Тільки всі ці елементи будуть зібрані в єдиний комплекс, управляти і контролювати який зможе лише один співробітник за допомогою комп'ютера.


Типовий варіант виконання мережної версії СКУД включає такі елементи:


· головний контролер. Це центральне пристрій системі, яке контролює роботу інших контролерів;

· другорядні контролери. Ці пристрої підключаються до головного контролера за допомогою інтерфейсу RS-485. До другорядних контролерів підключаються різні периферійні пристрої;

· периферійні пристрої. Це зчитувачі, турнікети, автоматичні хвіртки, шлагбауми, електромеханічні замки тощо. Кількість даних пристроїв залежить від кількості дверей та побажань конкретного замовника;

· комп'ютер із встановленим програмним забезпеченням. Комп'ютерів у системі може бути декілька.


Програмне забезпечення може бути серверним та клієнтським. Комп'ютер із серверним програмним забезпеченням підключається до головного контролера. Серверне програмне забезпечення дозволяє переглядати інформацію з усіх контролерів, блокувати/розблокувати двері, відчиняти/зачиняти двері, завантажувати поверхові плани, стежити за роботою контролерів за допомогою цих планів, складати картотеку співробітників тощо.


Інші комп'ютери через мережу підключаються до комп'ютера із серверним програмним забезпеченням. Там встановлюється клієнтське програмне забезпечення. Клієнтське програмне забезпечення не дозволяє змінювати будь-які налаштування системи, а лише переглядати інформацію про стан системи.

Made on
Tilda