Проектування систем вентиляції та кондиціювання
Tilda Publishing
Проектування кондиціювання та вентиляції супроводжується цілим рядом різних робіт, тому що в системах регуляції мікроклімату та очищення повітря використовується сучасне та техноємне обладнання. Через це проектування вентиляції та кондиціювання вимагає точних інженерних розрахунків та ретельного опрацювання.
Не варто забувати і про те, що системи регуляції мікроклімату та очищення повітря безпосередньо пов'язані зі здоров'ям і безпекою людей. Тому проектування кондиціювання та вентиляції повинно проводитися лише кваліфікованими фахівцями, які мають багаторічний досвід роботи та високі професійні навички.

Проектування систем вентиляції та кондиціювання здійснюється на підставі таких даних, що надаються замовником:

· архітектурно-будівельні креслення будівлі (потрібна для оцінки складності проекту вентиляції чи кондиціювання);
· технологічний проект (необхідний за умови замовлення проектування системи вентиляції чи кондиціювання для приміщень громадського харчування, торгових та виробничих площ);
· технічне завдання проектування системи вентиляції чи кондиціювання.

Проектування системи вентиляції та кондиціювання повітря можна розділити на кілька етапів:

На першому етапі проектування системи вентиляції та кондиціювання потрібно підготувати дані для розрахунку навантаження на обладнання по кожному приміщенню:
· вибрати розрахункові параметри внутрішнього та зовнішнього повітря;
· визначити надходження до приміщення теплоти, вологи та шкідливих газів;
· визначити мінімальну кількість зовнішнього повітря, що подається у приміщення;
· вибрати схему організації повітрообміну.

На другому етапі проектування систем кондиціювання та вентиляції проводять побудову на I-D діаграмі процесів обробки повітря для розрахункових режимів навантаження (іноді для поточних режимів). На цьому етапі проектування системи вентиляції та кондиціонування визначаються також такі показники: навантаження по холоду, теплоті та волозі на центральну ВКВ, та навантаження по теплоті на місцеві агрегати-фенкойли.
На третьому етапі розробки проекту системи вентиляції та кондиціювання виконується підбір основного обладнання: кондиціонери, фенкойли, чілери, спліт-системи, системи кондиціювання типу VRF та ін.
На четвертому етапі створення проекту системи вентиляції та кондиціонування здійснюється конструювання системи трубопроводів тепло-холодопостачання фенкойлів, мережі повітроводів центральної системи кондиціювання, а також аеродинамічний розрахунок повітроводів і гідравлічний розрахунок трубопроводів.
Що стосується п'ятого етапу проектування вентиляції та кондиціювання, то на ньому підбирають вентиляційний агрегат центрального кондиціонера та додаткове обладнання (теплообмінники, насосні станції, окремі насосні групи, баки-акумулятори, запобіжні клапани та ін.). Нарешті, на шостому етапі проектування кондиціювання та вентиляції розробляють функціональну схему автоматичного регулювання місцево-центральної ВКВ.

Після створення проекту з вентиляції та кондиціювання зазвичай виконується монтаж цих систем.
Made on
Tilda