Типові рішення
Tilda Publishing
Кондиціювання повітря - це створення та автоматична підтримка (регулювання) у закритих приміщеннях всіх або окремих параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху) повітря на певному рівні з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей або ведення технологічного процесу.

Кондиціювання повітря здійснюється комплексом технічних засобів, що називається системою кондиціювання повітря (ВКВ). До складу ВКВ входять технічні засоби забору повітря, підготовки, тобто надання необхідних кондицій (фільтри, теплообмінники, зволожувачі або осушувачі повітря), переміщення (вентилятори) та його розподілу, а також засоби холодо- та теплопостачання, автоматики, дистанційного керування та контролю.

Системи кондицюювання повітря (СКП) великих громадських, адміністративних та виробничих будівель обслуговуються, як правило, комплексними автоматизованими системами управління. Автоматизована система кондиціювання підтримує заданий стан повітря у приміщенні незалежно від коливань параметрів довкілля (атмосферних умов). Основне обладнання системи кондиціювання для підготовки та переміщення повітря агрегатується (компонується в єдиному корпусі) в апарат, який називається кондиціонером.

У багатьох випадках всі технічні засоби для кондиціонування повітря скомпоновані в одному блоці або двох блоках, і тоді поняття "СКП" та "кондиціонер" однозначні.



На основі отриманого досвіду ми постаралися підібрати найбільш типові рішення для забезпечення кондиціювання повітря в різних за призначенням:

· Серверні кімнати.
· Центри обробки даних.

Серверні кімнати

Працюючи серверного устаткування виділяється досить багато тепла. У замкнутому просторі серверних кімнат це може призвести до підвищення температури повітря до критичної і призвести до зупинки або збою в роботі серверного обладнання, і, як наслідок, до збою в роботі всієї комп'ютерної мережі. Для запобігання таким небажаним наслідкам, серверні кімнати зазвичай комплектуються системою кондиціювання. Складність завдання полягає в тому, що така система повинна працювати на охолодження протягом усього часу року, і в тому, що необхідно звести до мінімуму вихід з експлуатації кондиціонерів.


Для невеликих серверних приміщень ми пропонуємо наступний варіант вирішення цієї задачі:

Встановлюється дві настінні або стельові спліт – системи (основна та резервна) необхідною потужністю. Кондиціонери комплектуються додатковим обладнанням для роботи у зимову пору року. Для автоматичного включення резервного кондиціонера при відключенні основного встановлюється блок ротації кондиціонерів. Він регулює поперемінну роботу кондиціонерів в автоматичному режимі, запобігаючи їх передчасному зносу.
Вартість обладнання та монтажу цього рішення залежить від багатьох факторів та визначається індивідуально для кожного об'єкта.



Центри обробки даних

Працюючи серверного устаткування виділяється досить багато тепла. У замкнутому просторі серверних кімнат це може призвести до підвищення температури повітря до критичної і призвести до зупинки або збою в роботі серверного обладнання, і, як наслідок, до збою в роботі всієї комп'ютерної мережі.

Для запобігання таким небажаним наслідкам серверні кімнати зазвичай комплектуються системою кондиціювання. Складність завдання полягає в тому, що така система повинна працювати на охолодження протягом усього часу року, і в тому, що необхідно звести до мінімуму вихід з експлуатації кондиціонерів.

Для центрів обробки даних ми пропонуємо наступний варіант розв'язання цієї задачі:
Встановлюється прецизійний кондиціонер, спроектований виробником для роботи в різних режимах, включаючи охолодження в зимову пору року. Прецизійні кондиціонери виникли як різновид шафових кондиціонерів, які, у свою чергу, відносяться до великої групи так званих "важкоатлетів" у вентиляції та кондиціонуванні - промислових кондиціонерів і використовуються для кондиціонування повітря в тих приміщеннях, в яких необхідна дуже точна підтримка таких параметрів мікроклімату, як температура повітря, вологість і т.д.

Як правило, прецизійні кондиціонери виконуються під конкретне замовлення та не випускаються в масовому порядку. Для кожного конкретного випадку потрібне своє рішення та модифікація кондиціонера. При цьому ретельно враховуються всі параметри наявного приміщення, а також необхідні значення необхідних характеристик мікроклімату в приміщенні, точних значень температури, вологості та інших параметрів.

Прецизійні кондиціонери виготовляються із верхньою або нижньою подачею повітря. Надходження повітря в такий кондиціонер відбувається в деяких випадках прямо із приміщення, іноді для цієї мети використовується спеціальний патрубок із системи повітроводів. В окремих випадках для забору повітря застосовується лицьова панель прецизійного кондиціонера. Для очищення повітря, що надходить, у внутрішнє обладнання кондиціонера застосовується спеціальний фільтр, що затримує мікроскопічні частинки в повітряному потоці, що приходить.
Прецизійні кондиціонери відрізняються також за типом охолодження. Бувають кондиціонери з повітряним та водяним охолодженням. Прецизійні кондиціонери з виносним повітряним конденсатором мають ширше поширення за рахунок великого діапазону потужності і досить нескладного монтажу кондиціонера.

У свою чергу, прецизійні кондиціонери з водяним конденсатором по суті являють собою моноблок, мають простішу конструкцію і дещо дешевше кондиціонерів з повітряним охолодженням. Єдиний недолік - це те, що вони вимагають для своєї роботи джерело проточної води, що не завжди доступно в певних умовах.

Вартість обладнання та монтажу цього рішення залежить від багатьох факторів та визначається індивідуально для кожного об'єкта.

Made on
Tilda