Система електропостачання ЦОД
Tilda Publishing
Вимоги до енергопостачання залежать від бажаного рівня експлуатаційної готовності та можуть включати наявність двох або більше ліній електроживлення від мережі, наявність ДБЖ, автономного генератора та множинних електричних ланцюгів, що ведуть до систем та обладнання. Для визначення вимог до енергопостачання необхідне ретельне перспективне планування.


Оцінка енергетичних потреб передбачає визначення кількості енергії, необхідної всім наявних пристроїв і пристроїв, установка яких планується у майбутньому.


Оцінка енергетичних потреб повинна також враховувати потреби всього допоміжного обладнання на зразок ДБЖ, генераторів, електронних перетворювачів, пристроїв опалення, вентиляції та кондиціювання повітря, освітлення тощо. Оцінка потреб у енергопостачанні повинна проводитися з урахуванням необхідної надмірності та майбутнього зростання.


Системи енергопостачання в ЦОД реалізуються як системи з безперебійним, гарантованим та безперебійним гарантованим електропостачанням. Останні застосовуються, коли необхідно забезпечити тривалу автономну роботу: у разі відключення основних джерел електропостачання обладнання живиться від аварійних генераторів та ДБЖ. Використання ДБЖ допомагає не лише уникнути перебоїв у роботі ЦОД, а й зменшити кількість відмов обладнання за рахунок підвищення якості електроживлення.


Для підвищення надійності ДБЖ з подвійним перетворенням застосовується статичний байпас (резервуючий інвертор) та інші конструктивні рішення - дубльовані блоки живлення для електроніки ДБЖ, поділ та дублювання систем керування інвертором, випрямлячем та статичним байпасом
Однак у разі виникнення проблем з електроживленням необхідну готовність можуть забезпечити тільки генератори електричного струму.



Приклади систем безперебійного живлення


ДБЖ ЦОД мають модульну структуру і забезпечують резервування електроживлення на випадок виходу з ладу одного з модулів. Рішення дозволяють забезпечити працездатність електроживлення при виході з ладу одного або кількох вузлів системи ДБЖ. Резервуються такі модулі: силові, керуючі, батарейні та модулі блоку байпасу. Модульна структура дозволяє масштабувати інфраструктуру ДБЖ із мінімальними витратами.
При побудові середніх ЦОД застосовуються переважно ДБЖ потужністю від 10 КВА до 160 КВА. А для найбільших ЦОД та обчислювальних центрів застосовується ДБЖ, що забезпечує потужність до 1,6 МВА (1,6 мегават).


Для великих навантажень ємність батареї витрачається дуже швидко, забезпечуючи невеликий час резерву (або треба брати батареї дуже великої ємності). В результаті, щоб забезпечити живлення такого навантаження хоча б протягом доби, вам знадобиться використовувати систему з цілої зали акумуляторів… І питання відновлення їх ємності після розряду – ну дуже не просте. Вартість такого рішення буде теж не малою.
З іншого боку, дизельний генератор потужністю 100-500 kVA коштуватиме набагато менші гроші... Таким чином, вже на етапі організації системи безперебійного електроживлення у вашому бізнесі, ви економите значні кошти, використовуючи дизельні генератори в сукупності з акумуляторними шафами.

Дизель-генератори можна використовувати і як резервні (аварійні) джерела живлення в тих організаціях, де потрібне постійне безперебійне електропостачання, що не залежить від перепадів у центральній електромережі. У цьому випадку дизель-генератори працюють під час відключення чи провалів напруги в основній мережі.

А якщо врахувати, що при розумному використанні ДГУ можуть прослужити до 10 років і більше (залежить від правильно організованого сервісного обслуговування та умов експлуатації), а акумуляторні батареї виходять з ладу через кілька років, різниця стає зовсім астрономічною. Тому для вирішення завдання тривалого гарантованого електроживлення вибір на користь дизельних генераторів очевидний.

У результаті використання одного дизельного генератора для тієї чи іншої ділянки інфраструктури вимагає встановлення цілого комплексу забезпечуючої апаратури, прокладання додаткових комунікацій, проведення спеціальних інженерних робіт з шумоізоляції та усунення вібрації, і є досить непростим завданням, яке потребує окремого кваліфікованого підходу.


Переваги електростанцій, що використовуються:

· Низькошумне виконання обладнання для експлуатації у житлових кварталах.
· Наявність контейнера для транспортування та роботи у будь-яких погодних умовах.
· Промислові двигуни вітчизняного та зарубіжного виробництва для важких умов роботи (моторесурс 40 000 годин).
· Наявність різного додаткового обладнання: кабель, системи автоматичного перекачування палива з резервного бака до основного, додаткові паливні ємності, підігрівачі, охоронна та пожежна сигналізації.

Made on
Tilda